KLASICKÝ TANEC / FORSYTHE

Klasická taneční technika pro současný tanec (Ballet for contemporary dancers). Vliv a využití principů Forsytha pro práci nejen s klasickou taneční technikou a jejím přesahem k současnému tanci.

Anotace: Cyklus na sebe navazujících seminářů. Základní poznatky o metodách a systémech Franklinova Ideokinese, muzikalita, Forsythovy principy, a dalšího, vše s přesahem do současné klasické taneční techniky.

Specifikace: Dynamické postavení těla v klasické taneční technice, práce s představou a spojení s hudbou. Budeme se zabývat zdravou anatomií těla v klasické taneční technice, budeme pracovat s představou "IDEOKINESE" Erika Franklina, budeme se zabývat muzikálností pohybu a jednoduchými rytmickými možnostmi, které obohatí pozornost a přítomný okamžik.

V druhé polovině dne se budeme seznamovat s principy improvizační technologie podle Williama Forsytha (Improvisation technologies), kde využijeme znalosti těla z klasické taneční techniky, ale pustíme fantazii podle přesných pohybových zadání. Zde již budeme pracovat i ve skupinách a využijeme i kompoziční principy. 

Termín: 16.3., 13.4., 4.5. - 3x 8 vyučovacích hodin (6 hod čistého času)

Místo: Konzervatoř Duncancentre

Lektorka: MgA. Veronika Šimková PhDr.

Cena: 4800,- za celou účast / 2100,- za jednodenní účast pouze 16.3./ 4200,- za dvoudenní účast pouze 16.3.,13.4.

Organizátor nezajišťuje ubytování a stravování!

Uzávěrka přihlášek 5.3.2024

Možnost uplatnění v "šablonách" OP JAK

Veronika Šimková

Matka dvou dětí. Taneční pedagožka, nezávislá performerka. Vystudovala magisterské studium (MgA.) v oboru taneční pedagogika na Akademii múzických umění v Praze. Další vzdělání získala na Salcburské experimentální akademii tance (SEAD) a na mnoha workshopech zaměřených na techniky současného tance, improvizaci, kompozici, pohybový výzkum, somatické techniky a analýzu pohybu, např. v CND v Paříži, Se.-s.-ta (CZ). V roce 2006 získala prestižní stipendium danceWeb v rámci festivalu Impulstanz ve Vídni. Jako nezávislá interpretka se setkala m.j. osobnosti jako Paco Décina (I/Fr), Zuna Kozánková (SK), mamacallas/P. Nadaud (Fr/Cz), Jan Komárek (Cz), Mirka Eliášová (Cz). V současnosti se věnuje improvizaci, site-specific projektům s hudebními tělesy (např. Orchestra Berg), spolupracuje s choreografkou Mirkou Eliášovou na improvizovaných představeních a aktivně se věnuje i Iyengar józe a Shiatsu. Ve své pedagogické činnosti působí především na taneční konzervatoři Duncan Center. Vede vzdělávací semináře o aktivní spolupráci tance a hudby.